E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

KLUB MODERNÍCH QUILTŮ

OD ZÁŘÍ NA WWW.PEPITTAKLUB.CZ V SEKCI KURZY 

stěhování klubu

PRO NEUSTÁLÉ PROBLÉMY S PŘÍSTUPY DO KLUBŮ, KTERÉ ZAČALY V KARTONÁŽI, ALE UŽ NÁS TRÁPÍ I TADY V QUILT KLUBU, PŘESUNEME NAŠI PATCHWORKOVOU TŘÍDU NA WEBOVÉ STRÁNKY, NAD JEJICHŽ TECHNICKÝM ZÁZEMÍM MÁM SKRZE NAŠEHO PROGRAMÁTORA KONTROLU. Vrátíme se tak ke starému dobrému PEPITTAKLUBU, který má nově program na tento školní rok, ale technicky jsme tam stvořili KURZOVNU i pro jiné šicí kurzy, tj. lze tam přemístit i tento náš QUILT KLUB. 

Potřebuji po Vás jediné - udělat na WWW.PEPITTAKLUB.CZ registraci, pokud ji tam ještě nemáte. A v pátek 1.9. od 20 hodin a dál v dalších dnech chtít vstup do QUILT KLUBU v sekci KURZOVNA, kdyby Vám náhodou nešel (písnout tam do profilu nebo na mail ivana.havelkova@gmail.com ---- ale určitě mějte na tom webu registraci, ano? Bez toho neumím vstup zařídit). Ke komentářům apod. už se tam neregistrujete. Ty tam máme vlastní a běží Vám automaticky. Stejně tak společná fotogalerie. 

Chvilku bude přesun bolet - hlavně mě - musím tam přesunout VEŠKERÝ NÁŠ DOSAVADNÍ PROGRAM Z TOHOTO KLUBU. Udělám tak postupně během září, abyste měly vždy pro 1 už odučený quilt celý samostatný článek a v něm ke stažení vše nezbytné i zbytné. Nakonec tak vznikne přehlednější "soustava quiltů". 

A udělám ještě jednu změnu --- zbývá mi odučit 10 quilt a došít bordurový Sampler Quilt. Rozvrhnu program na celý stávající školní rok, tj. ne pouze do konce prosince, ano? Změním Vám tak i zářijový rozvrh (necháme vždy 4 večery v měsíci od září do června).  Sladíme tak krok s provozem PepittaKLUBU, který na školní roky funguje a snížíme tempo šití na žitelnější (a šitelnější :-)) příběh. 

Těším se na Vás. Většinou PepittaKLUB znáte a víte, že je absolutně náš, že tam mám svého programátora atd. Nikdo další tak nemá přístup k Vašim údajům, komentářům atd. Můžete tak v klidu i prožít šicí komunitu, aniž se musíte stydět cokoliv napsat. Doufám, že tomu tak bude, že i využijete fotogalerii - nejméně jako příjemné pokoukání. 

DĚKUJI VÁM VŠEM ZA TRPĚLIVOST, OMLOUVÁM SE ZA PŘESUN VYNUCENÝ TECHNICKÝMI PROBLÉMY S WEBNODE WEBEM (nikdy nebyly - začalo to červencem neznámo proč a bojuje s přístupem do klubu věčně někdo, často i já). Nemám tu pod palcem i technické zázemí webu, tak je to takový marný boj. Na absolutně svém zázemí si poradím v případě potřeby hravěji, i když je to nesrovnatelně dražší provoz. Tak si užijte i fotogalerii a své profily, kam Vám může kdokoliv napsat, ať má všechno smysl a přinese to jenom dobré. 

TĚŠÍM SE NA VÁS PRÁVĚ TAM. Tečka. 

Vše, co tu je, postupně přestěhuji, tj. nemusíte zmatkovat a vše stahovat apod.


Dnes v podstatě jedna ze základních technik patchworku, navíc oblíbená ne jenom na bordury, ale především na běhouny, prostírky apod. SEMINOLOVÉ BORDURY/PÁSY/ŠITÍ (termíne SEMINOLE odkazuje na indiánské ženy a je s nimi a patchworkem spojen proto, že právě patchworkové projekty původních kmenů Floridy vznikly technikou sešívání a následného...

Mezi nejkrásnější bordury patří kreace z úzkých trojúhelníčků. Sešít takové samostatně nařezané dílky je i kvůli dlouhým šikmým plochám, ale i úzkým dílkům, nebezpečné. Využívá se proto technika ŠITÍ PŘES PAPÍR, která je navíc v tomto případě mimořádně snadná, protože lze pracovat se stejně velkými obdélníčky látek. Není kde udělat chybu. Houbičky...

Čím svobodnější projekt, co se možných cest a výběru řešení týká, tím náročnější výklad. Nutně tedy udělám kompromis, kdy v průběhu příštích týdnů odšijeme nové bordurové dílky, abyste rozšířily svou knihovnu o jejich možnosti, šablony i návody, plus přidám vždy i svoje kroky, ale pro děvčata, která nešijou, shrnu na závěr celý návod už jenom na...

Dnes malá pauza od bordurového quiltu (nechám další výklad k němu na čtvrtek, ať nabídneme letní program i děvčatům, které bordurový quilt nešijou) a do placu dávám snadný quilt, který prožene jenom na zažehlování švů. A to se dá nedémonizovat návodem, i když jsem Vám jej sepsala vzorně, a prostě a zkrátka poklidným šitím, kdy zažehlíte švy opačně...

Další naše bordura je velmi snadná, její jednotlivé dílky (Y-bločky/čtverečky) bývají součástí mnoha patchworkových vzorů (větrníky apod.), ba z ní lze našít celé velké quilty. Nám stačí zkušební kousek, abyste borduru vyzkoušely i obohatily náš postupně šitý BORDUROVÝ SAMPLER o dalšího krásného hada. A tento umí být extra krásný.

Po houbičkách šitých přes papír dojde na MALTÉZSKÉ KŘÍŽE. Jestli bývaly a jsou symbolem rytířských ctnostní, pak u nás symbolizují patchworkové ctnosti, ušijete-li bločky dobře. Snadné šití, pokud umíte zapošít NA TEČCE NEBO RADĚJI I O STEH DŘÍVE. Tedy malé opáčko "z tečkování", na bločku, který v počtu 3 až 4 ks stvoří krásnou borduru.

Hezký letní večer všem, které se těšíte na další houbičku šitou přes papír. Slíbila jsem sestavit další fešandu tak, aby stále platil náš fotoseriál k houbičkovému šití - mění se míry a počet pater (sekcí), ale ne práce samotná (ba je možná dnešní houbička snadnější). Opět máte k dispozici velkou a malou houbu, resp. šablony pro šití přes papír:...