E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

O tváři, vizi i látkách za Pepittou QUILT

O PEPITTĚ I LÁTKÁCH

"Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům." (Eleanor Roosevelt) 

O LÁTKÁCH

OEKO-TEX 100 je mantrou výběru i nákupu, ŠPIČKOVÉ MATERIÁLY determinují volbu výrobců, z nichž preferuji přednostně látky firmy ART GALLERY FABRICS, jejichž bavlněná plátna ani po letech nikdo nepřekonal. 

SORTIMENT S ROZMYSLEM:

Vzory látek vybírám s ohledem na vlastní vášeň k přírodě, lásku k zajímavým barvám a jejich kombinacím, ilustracím i grafice a především nekonečné vášni pro moderní interiéry s vintage nádechem. Z kolekcí vybírám a sestavuji sortiment, který lze doplňovat a rozšiřovat, abyste vybudovali svou zásobu trvalé hodnoty a využitelnosti postupně, někdy nákupem jediného metru do své sbírky, jindy celou krabicí. Jako zkušená švadlenka vím, že jenom tak ušetříme vlastní rozpočet i přírodní prostředí. 

CO NEOVLIVNÍM:   

Bavlněná plátna tvoří osnova přízí, které jsou dle výrobců různě silné a husté. Použité příze i jejich kvalita a hustota určují srážlivost, pigmenty barevnou stálost, výrobní stroje a linky, ale i šířka a pružnost látek ovlivňují tisk vzoru, který je v 90% případů posunutý. Zcela výjimečně najdete na kolmici k výrobnímu okraji motivy v jedné řadě. I přes maximální úsilí čítající často i přemotání rolí tento neduh tištěných látek neovlivním. Z úcty k Vám a lásky ke všem látkám, které mi projdou pod rukama (a já je skutečně dojemně miluji :)), k zakoupené míře přidávám drobný přídavek. 

Věřte, že neduh nevyřeší ani trhání metráže, jak některé debaty rády tvrdí. Trhání metráže řeší osnovu a její "přerušení v trase příze" jdoucí od výrobního k výrobnímu okraji. Něco, co nás quiltařky okrádá o cenné centimetry zvlněním okraje, aniž je pro nás "přerušení v trase příze" klíčové. S ohledem na zaměření e-shopu i tvorby látky krájím. Potřebujete-li je kvůli oděvnímu šití nebo velkým ubrusům, závěsům atd. trhat, nakupte o 10 cm více metráže a látky "trhněte" dle svých potřeb ve své režii. Já bych trháním poškodila okraj látky další zákaznice a to nemohu dovolit. Děkuji za pochopení. Jinak pro svou posedlost látkami doporučuji na větší projekty tak zvané HOME DECOR LÁTKY. Sama nakupuji velmi ráda na www.janeclayton.co.uk. Vysoká cena špičkových dekoračních látek se Vám v průběhu let vrátí jejich letitou službou i trvalou krásou, která je dána jinými materiály i tiskovými barvami, dražší povrchovou úpravou těchto látek atd. 

CO OVLIVŇUJI RÁDA: 

Nevím, jestli skutečně tak moc miluji látky, nebo všeobecně radost druhých, ke které umím přispět z podstaty introverta především odvedenou prací. Určitě ale věřím, že si kupujete především RADOST a tu se snažím maximalizovat. Balíčky z mé dílny jsou proto vždy dárkové, látky jsou i přes vzorný původní stav přežehlené pořádnou porcí páry a krabičky nerecykluji. Udělejte tak prosím až Vy při méně vzácných příležitostech, než je Váš nákup v mém obchůdku.


O KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ

ANEB BLOG S UZAMČENÝM OBSAHEM

Od začátku BŘEZNA do konce LISTOPADU KAŽDÉHO ROKU nový a nový KLUB MODERNÍCH QUILTŮ plný inspirace, rad, tipů, tutoriálů a především 20 PEPITTA PDF NÁVODŮ NA QUILTY S VIDEO PODPOROU i výkladem k obměnám vzorů, rozměrů apod. 

3 týdny v každém z 10 měsíců březen až listopad s novým a novým programem vždy v PONDĚLÍ a ve ČTVRTEK. Články, které na Vás v klubu čekají od jedenácté dopoledne, aby zmizely až v únoru 2024, kdy se klub definitivně zamkne, "zamete" a nachystá na další svůj ročník. 

Nově vznikající komunita pro všechny, kteří milujete nebo chcete umět a hlavně milovat moderní quilty založené na tradičních vzorech, nebo jejich postupy proměnit barevností v klasické quilty a nás ostatní ohromovat jejich krásou. 

Těším se, že se přidáte! 

CELOROČNÍ PŘÍSTUP: 1 500 Kč a členství zakoupíte v sekci E-SHOP


O PEPITTĚ A TVÁŘI ZA PEPITTOU

Tyto stránky www.pepittaquilt.cz + kmenové stránky časopisu Pepitta www.pepitta.cz + kurzovna Pepitty na www.pepittakurzy.cz. To vše je Pepitta. A za ní má maličkost, Ivana Havelková, za kterou se skrývají ještě i další činnosti vzešlé ze snů i životních kotrmelců. 

Kotrmelce v šicím světě metám od roku 2010, kdy jsem se svým mužem vydala první z mnoha desítek časopisů Marina, abychom je v roce 2017 kvůli rakovině dcery ze dne na den ukončili a ono "ze dne na den" si krutě oddřeli. Nutně jsme museli rozdělit své síly, na čas i životní cesty, abychom velmi složitou životní etapu zejména finančně ustáli. Ze životní křižovatky jsem pokračovala sama a od léta 2018 se věnovala Pepittě - časopisům i kurzům. Roky bez volných dnů nás oba vyčerpaly natolik, že jsme prodali dům a veškerou energii nasměrovali k docela obyčejnému systému a la "táta v práci, máma doma". Celé dva měsíce životního luxusu mi skončily manželovou mrtvicí. Zvyklá rvát se, jdu od podzimu 2022 v podstatě novou cestu, kdy roztříštit síly mnoha směry znamená ustát životní situaci, manželovi dopřát dlouhý čas nutný k zotavení a sebe neuštvat. Zprvu vyděšená, ale k mému překvapení každý další krůček do mého života zapadá, jako by na mě neznámé milníky čekaly dávno. Jedním z těch milníků je i PEPITTA QUILT KLUB. Možná, že si tam kdesi někde v nekonečném vesmíru někdo pamatoval, že za mým snem skončit s nekonečnými a náročnými časopisy (ne, že by skončily! :-)) stálo 5 přání: mít čas malovat, šít pouzdra a quilty, věnovat se designu dětských pokojů a keramice. A možná, že to není vesmírem, ale odvahou, kterou v sobě nacházíme až v těch nejsložitějších životních situacích. Za Pepittou je tak docela obyčejná ženská s odvahou podmíněnou kritickými situacemi, které mě jednoznačně zbožňují. Ale já se nedám! 

Pro načrtnutý příběh cítím hluboký vděk ke každé objednávce a skutečně za každou zásadně tiše poděkuji. Se stejným vděkem přistupuji ke tvářím za objednávkami, z nichž mnohé za ty roky znám včetně jejich příběhů. Mám chorobnou potřebu věnovat radost, úsměv, hezkou chvíli, ženám zejména. Není to feminismus, ale úcta k našim životům, které máme my ženy s každým dalším členem rodiny o jeho příběhy a kotrmelce náročnější. 

A cítím potřebu šít živé quilty, ač miluji i klasický civil war, country i folk art styl patchworku. V moderních quiltech pro mě vibruje život. Připomínají mi 90.léta, ve kterých jsem dospěla. A kdo by v této době nebral devadesátky? :-))) Proto PEPITTA QUILT, MODERNÍ LÁTKY A SVĚŽÍ QUILTY.