E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

VOLNÉ PROŠÍVÁNÍ QUILTŮ pro začátečníky / část 1.: GRAFICKÝ TRÉNINK

21.03.2023

Hezký dobrý PRVNÍ JARNÍ DEN ROKU, který díky zahrádce vnímám jako skutečný NOVÝ ROK a tak přeji, jako na Nový rok běžné bývá, všem hlavně vlastní mysl, otevřené oči a vůli měnit věci, které změnit lze, přičinit se ke změnám, kde je potřeba kolektivní síly, ať už se jedná o jakékoliv téma, a neřešit věci, které změnit nelze. Wítkovi to říkávám jinak - dělej nejvíc to, u čeho se cítíš krásný, laskavý a nade vše povznesený, pak to, co děláš z lásky k sobě i k druhým (obvykle kvůli rodině) a nejméně toho, co děláš nerad, ale musíš, protože to nějakým způsobem přispívá k prvním dvěma činnostem/oblastem. A zbytek neřešit. Na to máme všude kupu odborníků, kteří vyřeší i Vaše potíže bez potíží. :-)) Tak ať máte do příštího prvního jarního dne velmi krásný VLASTNÍ rok. 

No a protože je potřeba mít krásné i naše quilty, je na čase začít trénovat PROŠÍVÁNÍ/QUILTOVÁNÍ. Dopolední lekcička bývá vrátkami k večerní lekci a nejinak je tomu i dnes. Za dopolední úkol, který lze splnit i polední kávičky, máte NA PAPÍR A4 TRÉNOVAT OBYČEJNOU TUŽKOU (nejlépe akorát měkkou, což je č.2) KLIČKY, a které si troufnete, máte možnost koukat a kreslit i maličko náročnější vlnky. 

Neošiďte tento trénink a obětujte na práci více papírů. Jestli Vás něco od prošívání zradí, jsou to oči. A ty lze na všechny ty klikikáhy naučit. U stroje už pak nelovíte tvary, ale řešíte šití. Nekonečně důležitá podmínka úspěchu. Takže kupte rovnou celý sešit papírů. :-) 

Večer si to ukážeme i na látkách, ale zatím po Vás nechci zkoušet to na stroji. Trénujte celý týden vše, co si ukážeme, na papíry. Uděláte tím pro sebe tentokrát víc, než se dát rovnou do práce. A zatím u toho budeme pokračovat se šitím, ať je nakonec CO prošívat. 

Tímto mávám Rendi i dalším absolutním začátečnicím, které se doufám přestanou postupně stydět přidat se do upovídané party. A smekám, že skutečně šijete nebo řešíte přípravy ...... Mám ráda odvážné lidi, kteří u věcí rozpačitě nestojí. Nemáte co ztratit. Lze jedině vyhrát. Tak se těším, že to spolu zvládneme. Jestli se skutečně jooo stydíte, pište dál na mail a nejlépe na ivana.havelkova@gmail.com. Ten mám i u šití a natáčení atd., tak o Vás vím dřív, než zase sedím u PC, i když PC běží taky nejméně osm hodin denně včetně víkendů.