E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

TŘETÍ A POSLEDNÍ HOUBIČKA plus DRÁŽĎANSKÉ TALÍŘE, kdyby se Vám hodily na střed bordurového quiltu

14.07.2023

Na druhou houbičku navazuje třetí - MUCHOMŮRKA - záměrně trošku vachrlatá, aby se hodila k předešlým houbičkám. Opět ve 2 velikostech a zase platí, že lze ušít VĚTŠÍ VELIKOST i pro menší bordury a okolí houbičky seříznout na 6 1/2 palce výška x šířku i třeba jenom 1 cm od kloboučku. Tři hravé bločky tak užijete, ať už BORDUROVÝ SAMPLER QUILT šijete, nebo ne. 

A doplňujícím tématem i tématem inspirace jsou DRÁŽĎANSKÉ TALÍŘE - nebyly v plánu, ale některé holky mají zaděláno na malebné bordurové quilty, tak kdyby nebyla šikovná látka s pěkným motivem na střed práce, lze na středový obdélník našít DRÁŽĎANSKÉ TALÍŘE. Nahraji k tomuto tématu starší výklady, ale i projekty, postupně během večera, jak se to sem dokáže cpát, tak postahujte a zase využijte kdykoliv a jakkoliv. 


HOUBIČKOVÉ PDFko / 18.7. večer upraveno (šablony 8 x 8 palců byly omylem stejně velké jako 6 x 6 palců): 


ARCHIVNÍ VÝKLAD K DRÁŽĎANSKÝM TALÍŘŮM PLUS I MALÝ PROJEKT z archivu, kdybyste chtěly talířky zkusit jenom pro zajímavost: 


ŠABLONA UPRAVENÁ PRO NÁŠ BORDUROVÝ QUILT na středový bloček, kdyby se Vám tam drážďanský talířek hodil, že třeba nemáte látku se šikovným motivem apod. A sedí na PRVNÍ VIDEO VÝKLAD a jenom jsem Vám upravila počet dílků a velikost, aby to vyšlo pro náš quilt. 

Kdybyste měly jinou představu o počtu dílků i velikosti, kdykoliv pište. Upravím. A neplatí to jenom pro tento quilt.