E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

ŠABLONKY A KRÁJENÍ dílků na náš polštář nebo ubrus pro ŠITÍ OD TEČKY K TEČCE

09.05.2023

CHYSTÁNÍ DÍLKŮ - připravila jsem Vám návod ke stažení, ale KVŮLI TISKU PŘEČTĚTE POZORNĚ I NÁSLEDUJÍCÍ INSTRUKCE: 


A TEĎ POZOR, MÁTE-LI NĚKDE TAKÉ FORMACE 4 PIDI ČTVEREČKŮ, JE POTŘEBA PO SEŠITÍ ZKONTROLOVAT, ŽE ODPOVÍDAJÍ ČTVERCOVÉ PAPÍROVÉ ŠABLONĚ, kterou vyplivla Vaše tiskárna. A ony nejsou laciné tiskárny žádné hlídačky milimetrů, tak než se mořit se správným tiskem, poradíme si daleko nejbezpečněji: 


... taky mi vyšel tisk jinak (o necelou 1/8 palce) a musím postupovat dle výše sepsaných instrukcí. Je to i matematickou nepřesností, která vzniká při kombinování šablon s mírami pro krájení látek. Dokud šijete jenom podle šablon, super. My ale kombinujeme krájení se šablonami a tím tomu všemu taky slušně "vaříme", protože naše pravítka umí maximálně osminy, ne šestnáctiny nebo dokonce dvaatřicetiny palců a těžko tak zavelím, že malé čtverečky říznout tolik a tolik. Už u nich zaokrouhluji já, k tomu tisk .... Je pak na místě uchopit celou tu logiku a podstatu vzoru a pomáhat si, kde to jde. A to jsme spolu dnes zvládly na výbornou, ať už vyšly papírové šablony jakkoliv velké. 

Složitější bude přepočet VELKÝCH ROHOVÝCH ČTVERCŮ, protože naše hvězda rozhodně neodpovídá jejich síti. Budeme si tak muset poradit zase kousek jinak. Uvidíte ve čtvrtek, až se dáme do sešívání dílků. Čtverce můžete mít v klidu nachystané, ale zatím je nesešívejte. Zatím si umíte poradit s malými čtverečky, když se tisk s řezáním rozchází. Na jednoduché práci se tak naučíte i zase něco jiného, co často baby nezváží a šijou a šijou a pak zařezávají a zařezávají, ale vlastně vyrábí nesouměrnost. To je pak škoda práce i látek. 


PDF KE STAŽENÍ (šití nechám na čtvrtek; už takhle Vás honím nehorázně a ono je toho chystání přeci jenom dost):