E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

ROHOVÉ ČVERCE POLŠTÁŘOVÉHO TOPU plus HEXAGONOVÉ TÉMA

18.05.2023

DNES NÁS ČEKÁ a nemine: 

1) Video k polštáři, kterému chybí rohové čtverečky, ať už 3 x 3 nebo jeden velký. Tak nebo tak, je nutné vyhovět vlastním šablonám, takže máte na videu výklad, který je dobré pochopit i pokud nešijete. Naučíte se tak souvislosti, pro které jsou pak návrhy quiltů všeho druhu snadné, když víte, co kde a jak. 

2) A protože jsme zvládly šití OD TEČKY K TEČCE na daleko složitější práci, je na čase přiznat si, že existují i jednoduché HEXAGONOVÉ QUILTY, kdy je šití od tečky k tečce jízda rychlíkem. Na videu postup rýsování i šití, v PDF NÁVRH PRO DĚTSKÝ QUILT (rozměrově), protože právě ty jsou nejoblíbenější a nejrychlejší, plus je tam modře vždy i připsáno, o kolik změníte výšku nebo šířku přidáním další řady nebo sloupků hexagonů, abyste případně odšily daleko větší deku. A nebo si zkrátka narýsujete hexagon, který Vám velikostí vyhovuje (i třeba s ohledem na velké květy látek, balíček layer cake čtverců látek apod.) a budete šít tak dlouho do šířky i do výšky, dokud nejste spokojené. Hexagonové quilty i pro tuto volnost patří k miláčkům publika. :-) Vyplatí se zkusit i jenom pár dílků, protože ve srovnání se čtverečky, jdou hexagonové quilty daleko rychleji. Problém bývá jenom šití od tečky k tečce a to už za pár zkušebních tras a trošku pozornosti stojí natrénovat. 


VIDEO LEKCE: 


Náhled toho quiltu, o kterém mluvím. Samé půlené a celé čtverečky, ale je toho strašně moc. Mám teprve 1/4 celé práce a na další 3/4 to dlouho nevidím. :-) Ale baví šít, tak třeba se v něm zrovna shlédnete.
Náhled toho quiltu, o kterém mluvím. Samé půlené a celé čtverečky, ale je toho strašně moc. Mám teprve 1/4 celé práce a na další 3/4 to dlouho nevidím. :-) Ale baví šít, tak třeba se v něm zrovna shlédnete.

Nestihla jsem díky chystání zásilek ještě i ten quilt výrobce do naší KAVÁRNY ---- dávala jsem Vám ho ke stažení na e-shop, ale mám k němu pár drobných poznámek a svoje fotky, tak to už konečně po skončení lekce napravím a nahraju do kavárny taky. Plus bych ráda ten květnový polštář stihla i prošít, tak si připište do diáře lekcičku ještě i na ČTVRTEK 25.5., ať to máme komplet a netáhneme do června.