E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

MALTÉZSKÝ KŘÍŽ/E pro bordurový quilt

18.07.2023

Po houbičkách šitých přes papír dojde na MALTÉZSKÉ KŘÍŽE. Jestli bývaly a jsou symbolem rytířských ctnostní, pak u nás symbolizují patchworkové ctnosti, ušijete-li bločky dobře. Snadné šití, pokud umíte zapošít NA TEČCE NEBO RADĚJI I O STEH DŘÍVE. Tedy malé opáčko "z tečkování", na bločku, který v počtu 3 až 4 ks stvoří krásnou borduru. 

Častěji se vzor používá jako patchworkový blok na topy quiltů, ne na bordury, ale nebývají takové quilty krásné, řeknu upřímně. To pro borduru je vzor naopak velmi pěkný a vytvoří zajímavý "štrůdl" dílků, aniž se ho i co se krásy i šití týká přesytíte. 

NEBUĎTE ZKLAMANÉ, NEUŠIJETE-LI PRVNÍ BLOČEK SPRÁVNĚ. I můj skončil v koši. :-))) Buďte na to spíš připravené a pamatujte, že stane-li se tak, pak jste možná jako já ošidily některý z kroků, které jsem pro Vás sepsala do návodu (KONTROLA 1/4PALCOVÉ LINKY, ať už ohledně šířky švů, nebo ohledně skvělého slícování látek je alfa omega veškerého úspěchu SPOLU SE ZAPOŠITÍM NA TEČCE NEBO RADĚJI O STEH DŘÍVĚ; a úplný grunt: NIKDY, NIKDY, NIKDY NEPROŠÍVAT NEŽ PRÁVĚ DVĚ SLÍCOVANÉ LÁTKY, vše ostatní neustále stranou!!!! - do počtu 4 dílků netušíte, o čem mluvím, pak to houstne Houstone!). 


NÁVOD PROČÍST PŘED SPANÍM I TŘEBA PĚTKRÁT a šít druhý den. Dílky řezejte, i kdybyste tak dělaly po jednom kuse. Nůžkami vyrobíte nesrovnalosti spíš. Šablony máte ke stažení ve velikosti 6 a 8 palců, větší už by byly moc. I doporučuji spíš zvolit menší kříže než ty větší. Nebo vytiskněte obojí a mrkněte, jestli se Vám 8palcové dílky nezdají s ohledem na Vaše látky příliš velké.