E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

KVĚTNOVÝ POLŠTÁŘ / dokončení

26.05.2023

... zcela jistě vydal květnový polštář za snadnou deku. Které šijete, už to víte "na vlastní kůži". Nezbývá, než dotáhnout boj do zdárného konce. A tak se děje právě v tomto článku. Asi nestihnu do osmé večerní i návod na zbylé kroky, ale jak zvládnu i je, jsou tu ještě i další instrukce. 

PRVNÍ video je "nemluvné": NAHORU A DOLŮ, VLEVO I VPRAVO přišívám 3 cm široké proužky oranžové látky, vždy o maličko delší než je obšívaná hrana. Přesahy seříznu tak, abych hlídala pravé úhly. Tyto proužky po prošití topu seřízneme na šířku 1,5 cm, tj. stačí přišívat i 2 cm široké pásky. Později polštář olemujeme a z oranžové zbude těsně vedle lemu jenom nepatrný proužek. Hlásím to proto, abyste nevybíraly žádnou překrásnou látku, ale také třeba jednobarevku, která přikrášlí závěrečný lem. 

No a pak nabízí němé video zrychlené záběry z prošívání neprošívání, ve skutečnosti 25 minut vztekání se s kvalitou stehu, trháním nitě během prošívání atd. Nejprve snaha vyladit steh, pak snaha vyladit napětí a pak trááádá prošívám. Jenomže ejhle, přes silnější místa praská nit, nakonec i přes poměrně slabá místa. Výměna jehly za silnější nepomůže .... nakonec musím najít SCHMETZ jehlu s označením HIGH SPEED (vysokorychlostní) číslo 90 a s tou už je prošívání hladká jízda. Tak to pro ty z Vás, které si myslíte, že se se vším vztekáte jenom Vy. Neeee. Vztekáme se všechny. 

VÝZTUHU MÁM BAVLNĚNOU - bavlněný vatelín - lze i běžný, samozřejmě. Až dole mám rubem do výztuhy jednobarevnou látku (měla by být stejně silná jako látky na topu polštáře; zůstane viditelná uvnitř polštáře). Chcete-li z patchworkového topu BĚHOUN/UBRUS apod., lze použít pouze výztuhu, nejlépe Ronolin 140 g/m (i se dobře prošívá). 


PROŠÍVALA JSEM DO MEANDRŮ --- po letech, přiznám se. Trošku to podle toho vypadá. :-)) Ale jak nemám hvězdy úplně nejskvěleji odšité, chci mít dobře prošito, ať všechno drží na svém místě. Plus se hodí mít prošito rychle. Proto meandry. 

VIDEO KE STAŽENÍ

... a budu dnes i zítra polštář došívat, tak sem přidám další instrukce. Ty už Vám sepíšu, ať máte i na kupu jiných polštářů PDF k ruce.