E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

KVĚTNOVÝ POLŠTÁŘ: boční hvězdy a jejich dílky, plus PŘIŠITÍ KE STŘEDOVÉ HVĚZDĚ

17.05.2023

Pomaličku se blížíme k cíli. Dneškem končí šikana hvězdičkových dílků, pro kterou asi tušíte, proč šijeme v květnu velký polštář, ne celý velký quilt. Přesto - které šijete se mnou, jednou pro vždy umíte grunt. 

Zítra doplníme rohové čtverce, kterých se hravě dopočítáte samy. Tím se definitivně zorientujete i v nákresech quiltů a něco neušít už může být jedině otázkou vlastního rozhodnutí. :-) 

Vše potřebné na videu. Z reality snad jenom zkušenost daná přešíváním topu, že jsem si chtěla užít nové látky: 

1) NEJRYCHLEJŠÍ CESTOU K CÍLI JE ŘEZAT CÍPY HVĚZD NARÁZ přes 2 vrstvy látky (na videu), platí i pro trojúhelníčkové dílky. 

2) MALÉ ČTVEREČKY ODŠÍT JAKO PROUŽKY LÁTEK (na videu zmiňuji také): sešila jsem 2 palce široké proužky látek (jeden cihlový, jeden v barvě pozadí; šev pod tmavší z nich) a z hada pak odřezávat 2 palce široké dílky. Sešít do dvojic, švový přídavek uprostřed rozložit tak, aby šel zažehlit vždy pod světlejší čtvereček. Seříznout dle instrukcí z minulé lekce na šířku čtvercové šablony (mám 3 palce a 1/8 a učila jsem na videu, jak to říznout i bez šablonky). Všechno nachystat naráz na hromádku, přidat celé čtverečky a tradááá ...... 

3) .... sešít cípy hvězd, švy ve směru nebo prosti směru hodinových ručiček a toho se držet pořád dál a dál. Všívat čtverce (učila jsem minule, dnes na videu opakuji). 

4) Všít nachystané trojúhelníčky. Pro běhouny pamatujte, že namísto trojúhelníčků lze všít zase čtverečky. Nebo, že namísto čtverečku lze všívat trojúhelníčky. Vyvedete rázem kupu zajímavých kreací z jednoho návodu. 

5) Na fotu výše cca 5 hodin práce celkem, kdybych nenatáčela a nekrájela zakázky látek apod. Infoška pro váhavé, kolik času asi vyšetřit. 

6) I kdybyste nešily, je fajn umět tohle aspoň teoreticky, ať se neztrácíte v debatách .... I kdybyste se za celý čas naučily jenom hypoteticky hory doly, jednou na to navážete šitím a už Vás nikdo nezastaví. Nejhorší nepřítel patchworku je strach a pocit, že na všechno musíte mít kupu zkušeností a kupu kurzů. Stačí Vaše hlavička a snaha vidět v tom logiku, matematiku, geometrii a radost. :-)) 


PROGRAM NA ZÍTRA: 

- Do Kavárny mám pro Vás slíbený quilt od výrobce - samé malé nebo malé půlené čtverečky, nic složitého, ale časově dost náročného. Mám 1/4 a dál jsem se nedostala. Třeba budete rychlejší. 

- A jinak nás čeká dokončit top polštáře a prošívat. Příští dva týdny není program, ale nachystám Vám dokončení polštáře a dám sem, abyste měly i zadní stranu a lem, takže se neztratíme z dohledu a můžeme šít o sto šest dva týdny. 

- A probereme HEXAGONY --- dostanete návrh, zkusíte, uvidíte. Tak nebo tak - zase fajn zvládnout to aspoň teoreticky. Jo? Tak jo. A už jdu mezi Vás. VŠEM POHODOVÝ DOBRÝ VEČER. 


DNEŠNÍ VIDEO VÝKLADY K POLŠTÁŘI: