E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

HOUBIČKOVÁ BORDURKA do bordurového quiltu

06.07.2023
PRVNÍ HOUBIČKA
PRVNÍ HOUBIČKA

DNES PRVNÍ HOUBIČKA šitá přes papír (tak zvaný PAPER PIECING). Papírové šablony máte ve velikosti 6x6 i 8x8 palců. Chcete-li houbičku nebo i houbičky příštího týdne pro 9 palců vysokou borduru, stačí k ušité práci přišít ještě další proužek nebíčka a bloček seříznout na 9 1/2 x 9 1/2 inch (nebo vyšší proužek A4, spodní hranu papírové šablony sekce A neseřezávat, ale udělat tak až po došití celého bločku dle potřeby). 

Opět tedy hravé šití s kupou možností. Houbičky pak lze sešít k sobě, nebo mezi ne všít proužek nebo i proužky látek. 

Lze změnit ŠÍŘKU, tj. výsledný "obrázek" udělat užší. To dílkům sešívaným podél bočních hran nikterak nevadí a rázem se dvě houbičky dostanou blíž k sobě. Jo? Které se v tom už rozkoukáváte, tušíte, že máme velmi hravý a "svobodný" quilt. 

PDF NÁVOD I ŠABLONY KE STAŽENÍ. Kdybych věděla, že to budu psát celé odpoledne, došlo na kameru. :-)) Ale tak pevně věřím, že Vám kus poctivé práce přijde během Vaší poctivé a krásné práce vhod. Je tam i kupa poznámek, co je dobré si osvojit extra dobře, pamatovat i pro jiné šití apod. 

PDF NÁVOD sedí do puntíku (hlavně pomocné míry dílků "píchnou") na bloček 6 x 6 palců, tj. začátečnicím doporučuji ušít nejprve tak "malou" houbičku (cca 15 x 15 cm). 

V ÚTERÝ UŽ ZVLÁDNEME 2 HOUBIČKY, protože k nim už nemusím psát podrobný návod. Bude to stejný postup, ať využijete dnešní kroky do puntíku, jenom jiné tvary. Jo? Tak jo.