E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

DOKONČENÍ POLŠTÁŘE / falešné dvojité lemy a univerzální návod na snadné zip zadní strany polštářů

28.05.2023

Na prvních řádcích dáváte největší pozor, tak hned upozorním na fotku výše ----- Z PŮVODNĚ ORANŽOVÉ ÚZKÉ BORDURY ZBYL FALEŠNÝ LEM, na který pak navazuje skutečný lem. SKVĚLÉ I PRO DEKY a máme to u log cabinového quiltu. Hodí se to všude tam, kde jsou špičky a další nebezpečné patchworkové dílky, kterým kdyby lem "ukradl" centimetr, tak je usekl. Zatímco 2,5 až 3 cm široké bordury přišijete na šířku 1/4 palce, tj. nikomu nic neuseknete a ještě máte skvělé okraje na prošívání, kdy je za co chytit, špendlit apod. Po prošití SEŘÍZNOUT navybranou šířku a tradáá, je falešný lem na světě. 

SEŘÍZNUTÍ NA VYBRANOU ŠÍŘKU: Stačí jednoduchá úvaha - chtěla jsem, aby mi zbyl cca 5 mm široký falešný lem a vím, že skutečný přišiju na šířku téměř 1 cm. To máme chtěných 5 mm a 1 cm na skutečný lem ----- áááá, polštář (nebo i deku) musím seříznout na šířku mini bordury 1,5 cm. Máte v návodu, ale ne s tímto výkladem. Tedy pamatujte, že si šířku toho falešného lemu můžete upravit. 

Tedy i ozdobná blbinka i skvělý pomocník. PAMATUJTE! U log cabinů nás to zachrání před šikmými hranami velkých okrajových trojúhelníků. 

Ať už šijete, nebo nešijete, toto si PAMATUJTE! 


K polštáři i falešnému lemu PDF ke stažení: 

A JEŠTĚ MALÝ BONUS Z ARCHIVU - EXTRA SNADNÉ QUILTY, ba PROTOČENÍM, tedy bez lemů. Kdysi dávno mi to jako začátečnici bodlo. Nakonec člověk zjistí, že je klasické lemování pohodlnější, ale někdy vede cesta k cíli přes kupu jiných hor, tak třeba to bodne i mnohým z Vás. 

Oba quilty jsem tehdy prodala. Hlásím to proto, že jak byly jednoduché, zaujaly. Čím více šijete patchworku, tím více si s ním rády vyhrajte, ale laická veřejnost obvykle ocení jenom hru látek. Ba jsem zažila, že jeden mužský vůbec v quiltu neviděl, že vznikl z více kusů látek. Myslel si, že je to prostě velký kus barevné látky. Tak jestli šijete i na prodej, zvažte i jednoduché práce. Aspoň tu a tam, ať si někde trošku ulevíte.