E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

DNESKA AŽ OD 20 HODIN VEČER / log cabinové povídání

11.04.2023

Hezký dobrý večer všem, které se těšíte na první společný večer hned po Velikonocích. Určitě si zasloužíte, aby Vás nejméně dnes nikdo nehonil, což Vám s ohledem na nálož minulé lekce ráda dopřeju. :-) 

Čeká nás PRVNÍ METODA ŠITÍ HUS, kterou Vám dlužím, a v rámci které se naučíte přidat oproti nákresu, který jste měly ke stažení k husám hned v první jejich lekci, ještě jednu linku (půl palce od první; viz video). Za jednu čárku a jedno šití navíc máte PŮLENÝ ČTVEREČEK do krabičky čtverečků, které se určitě na něco užijou. Lepší, než růžek vyhodit. U malých hus odpad oželíte, ale u větších je růžku věčná škoda. 

Video náleží tedy k této metodě + nově máte na videu, že přidáním ještě jedné linky (1/2 palce od úhlopříčky) neodsoudíte růžek k vyhození.
Video náleží tedy k této metodě + nově máte na videu, že přidáním ještě jedné linky (1/2 palce od úhlopříčky) neodsoudíte růžek k vyhození.

VIDEK K HUSÁM: Metoda číslo 1 plus linka navíc, ať "necamráme" látky: 


Pro všechny, které šijete quilt NA SKLONKU DNE ještě třetí a čtvrtý segment, jestli Vám vyhovuje mít k ruce grafiku a zaškrtávat si, které dílky právě šijete atd.: 


Tak a jinak jsem slíbila na tento týden LEMOVÁNÍ, LOG CABINOVÉ TÉMA A K NĚMU LOG CABINOVÉ POUZDRO. Dnes tedy úvod k LOG CABINŮM - co to je, jak to vypadá, jaké to má zákonitosti i možnosti. Vše v inspiraci v komentářích. A ve čtvrtek LEMOVÁNÍ A POUZDRO, které už mnohé z archivu Pepitty znáte, ale mnohé ještě ne a je potřeba uvěřit, že není nic lepšího než log cabin. :-)))) 

 Užijte si společný výklad i čas! VŠEM PŘÍJEMNÝ DOBRÝ VEČER, i. 


Budete šít některá některý z těch HUSÍCH QUILTŮ? Dělala jsem Vám návrh na 3. Většinou se Vám líbily hvězdičky. Na ty už máte v minulé lekci instrukce také. A jenom bych měla ráda trošku přehled, kde musím hlídat čí tempo, nebo že tohle či ono téma nemusím hlídat už vůbec a tak podobně. Děkuji, že se pochlubíte, když je rozešito. Pomáháte mi tím trošku "rovnat" program.