E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

BORDUROVÝ SAMPLER / postup práce, grafické podklady k práci

04.07.2023

Letní pozdravení Vám všem, které sledujete nebo dokonce už šijete BORDUROVÝ SAMPLER. Dneska jsem se snažila učesat celou myšlenku do PDF souboru, abyste jej měly při práci k ruce a maximálně Vám usnadnil orientaci v práci. Zatím jsme spolu zvládly DVĚ BORDURKY, které lze do quiltu zapracovat. S každou další lekcí přidáme další (ve čtvrtek houbičky šité přes papír). 

Vynasnažím se vysvětlit vše ještě i k jednotlivým stránkám, tak pročtěte i poznámky níže a případně si je do PDF materiálů připište (resp. do vytištěných papírů). 


Vypadá to děsivě, ale snažte se ten quilt pochopit, abyste v něm objevily velmi velmi velmi snadné šití. Už víte i díky inspiraci, že lze kombinovat bordury s proužky látek atd. Pro jistotu připomenu quilt, který se našemu blíží nejvíce - také je to šití od středu kolem dokola a některé proužky látek jsou z bordurek/patchworkových vzorů: 


PDF GRAFICKÝ SOUHRN KE STAŽENÍ, i když jestli jste celou myšlenku pochopily, je Vám vlastně k ničemu a už víte. :) Je to skutečně berlička hlavně pro metodu šití číslo 1 (vybíráte na straně č. 2) a pro ty z Vás, které si prostě stále myslíte, že tam žádná volnost v každém dalším kroku není. Uvidíte, že na to během práce přijdete, že je tam volnosti habakuk. 


Věnuji inspiraci zase tomu, co už jsme viděly, ale teď se to hodí vidět znovu, abyste se vydaly bez obav na šicí cestu BORDUROVÝM SAMPLER QUILTEM a prožily u něj pohodové léto! Ve čtvrtek nás čekají HOUBIČKY PŘES PAPÍR, tak to už voní i lesem a jeho vůní i krásou .... takový je pro Vás nachystaný červenec v Quilt Klubu.