E-SHOP LÁTEK a KLUBU MODERNÍCH QUILTŮ k centrálním stránkám Pepitty: www.pepitta.cz
CZK

BORDUROVÝ SAMPLER / 2. bordura

22.06.2023

Dnes druhá bordura - tentokrát jenom jedna velikost, aby byla akorát rozumná. :-) 9 x 9 palců v ušitém quiltu. Oproti minulému bločku Vás dneska donutím trošku přemýšlet, že když spojíte dva a více takových bločků k sobě, lze ty okrajové dílky našít jenom zcela vlevo a zcela vpravo. Máte vše v PDF nebo i na náhledu výše. Jinak snadné šití. Jenom se prostě snažím, abyste pochopily princip těch bordur - že co jde "protáhnout na pás", jde obvykle i pospojovat k sobě a šít trošku výhodněji. 

A tím se hned dostaneme k dílku A, který není vůbec potřeba šít pro každý z těch bločků zvlášť. Lze ušít 2 nebo netuším, kolik budete chtít bločků při sobě (dám 3 nebo 4), sešít je k sobě a nahoru pak říznout 2 palce široký proužek látky, maličko delší než je nachystaná bordura ----- přišít, zaříznout na délku bordury a je hotovo. Tak to je další, co lze v té borduře šikovně pospojovat. 

Přijdete ještě i na možnost spojit dva čtverečky D do jednoho obdélníčků. Noooo a to je úkol pro hloubavé ---- kolik řezat ten obdélníček? 

ODPOVĚĎ NA OBDÉLNÍČKY: 2 palce krátká hrana    x     ..................... kolik je ta dlouhá? Kdo neví, šije ze čtverečků, ale už byste to měly dát dohromady.